Hírek inzulin és Hasnyálmirigy témában
A hasnyálmirigy alfa sejtek fontos funkciót töltenek be
A hasnyálmirigy amilyen kicsi, épp olyan létfontosságú szervünk. Elhelyezkedését tekintve a hasüreg hátsó falán, az L2-es csigolya magasságában található. A hasnyálmirigyben találhatóak meg a Langerhans-szigetek, melyek fő funkciója, hogy belső elválasztású hormonokat termelnek. A hasnyálmirigy alfa sejtjei glukagon hormont termelnek, míg béta sejtjei az inzulin termeléséért felelősek. A hasnyálmirigy alfa…
Hasnyálmirigy, vércukorszint
A hasnyálmirigy Langerhans-szigeteiben termelődik az inzulin. Amikor eszünk, rövid idő elteltével megnő a szervezet vércukorszintje. Ilyenkor ezek a sejtek érzékelik a változást, és ennek következtében megnő az inzulintermelés, ezzel egyenes arányban pedig csökken a vércukorszint, hisz a szervezetünk felszívja a szőlőcukrot. A hasnyálmirigynek tehát fontos szerepe van a vércukorszint szabályozásában…
Hasnyálmirigy tea
A hasnyálmirigy az egyik olyan mirigyünk, amely nélkülözhetetlen az életünkhöz, hisz termeli az emésztőenzimet, valamint az inzulint. Hasnyálmirigyünket érdemes segíteni, támogatni abban, hogy minél jobban elláthassa rendkívül fontos dolgát. A hasnyálmirigy tea az egyik olyan segítő anyag, amely igazán hatásos védelmet tud nyújtani. A hasnyálmirigy tea nem csak egy egyszerű…
A hasnyálmirigy termeli az enzimeket
A hasnyálmirigy a gyomor mögött helyezkedik el és a legfontosabb mirigyünk. Enélkül a mirigy nélkül nem tudnánk élni. A hasnyálmirigy termeli a két legfontosabb enzimet: az egyik az emésztőenzim, a másik pedig az inzulin. Mind a kettő nagyon fontos, hogy a tápanyagok felszívódhassanak. A hasnyálmirigy termeli tehát az emésztőenzimet. Ez…
Hasnyálmirigy túlműködés
A hasnyálmirigy fehéres-rózsaszínű, falevél alakú szervünk a hasüreg hátsó falán helyezkedik el. Feladata, hogy elválassza az emésztőenzimeket, emellett az inzulin és glükagon is itt termelődik, ami igen fontos a szervezet cukoregyensúlyához. Ha a hasnyálmirigy túlműködik, emésztési problémák léphetnek fel, ráadásul cukorbetegség is kialakulhat, ami sajnos visszafordíthatatlan károkat okoz. A hasnyálmirigy…
A hasnyálmirigy inzulin termelése
Az 1920-as években a cukorbetegség halálos betegségnek számított. Ekkor kezdtek kutyákon kísérletezni, mely kísérletnek köszönhetően tudták kifejleszteni az inzulint. A kutyákból kioperálták a hasnyálmirigyet, és rövid időn belül a kutyáknál a cukorbetegség tüneteit fedezték fel. Ezután a hasnyálmirigyből vett anyagot befecskendezték, és az állapotuk rögtön javult. Ez azt bizonyítja, hogy…
Hasnyálmirigy kímélő étrend
A mai rohanó világban az egészséges táplálkozás természetes dolog kellene legyen, annak érdekében, hogy immunrendszerünk és emésztőszerveink kellő alapossággal tudják végezni feladatukat egészségünk érdekében. Emésztőrendszerünk legfontosabb szerve a hasnyálmirigy, mivel ez termeli az inzulint, és segít lebontani a zsírokat. A hasnyálmirigy betegségeit hasnyálmirigy kímélő étrenddel nagyon jól lehet gyógyítani. A…
Gyógyítható a hasnyálmirigy homeopátia által?
Emésztőrendszerünk legfontosabb szerve a hasnyálmirigy. Nagyon sokféle folyamatot lát el: kezdve attól, hogy inzulint termel, hogy a szervezetünk fel tudja bontani a szénhidrátot, lebontja a zsírokat. Ha ez a szervünk megbetegszik, többféle megoldást találhatunk a gyógyulás érdekében, de talán a hasnyálmirigy homeopátia az egyik legszelídebb módszer. A homeopátia mindig a…
A hasnyálmirigy béta sejtjei
A hasnyálmirigy béta sejtjei belső elválasztásúak, továbbá kiemelt jelentőségűek és fontosságúak szervezetünk megfelelő működéséhez, ugyanis ezek a Langerhans-szigetekben található sejtek állítják elő az inzulint, amely elengedhetetlen szervezetünk cukorszintjének megfelelő szinten tartásához, ugyanis testünk sejtjei csak az inzulin segítségével képesek felvenni a vérből a glükózt. A béta sejtek nem megfelelő működése…
A hasnyálmirigy élettana
A hasnyálmirigy élettanát vizsgálva fontos tudnunk, hogy külső elválasztású mirigyről van szó, melynek szigetei belső elválasztásúak. A hasnyálmirigy tehát külső és belső elválasztású mirigy egyben. A külső elválasztás során két sejttípust termel, melyek a külső elválasztásért felelősek: a centroacinaris sejteket és a basophil sejteket. A belső elválasztás során pedig alfa,…
Legutóbbi hozzászólások